KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12677186
nr 1267 7186
Folke Ricklund
(1900-1986), Sverige
Färgkrita, Ren vid fjällbjörk, signerad, -49,24x33 cm
Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.
måndag 5 augusti 2019
kl 18:32:53